GS1 GDSN

ÜRÜN BİLGİLERİNİZ, ERİŞİLEBİLİR VE DOĞRU OLDUĞUNDA İŞLETMENİZ KAZANIR.

 

Küresel Veri Senkronizasyon Ağı (GS1 GDSN) dünyanın en büyük ürün veri ağıdır. GS1 GDSN, herhangi bir şirketin, herhangi bir pazarda, yüksek kaliteli ürün bilgilerini sorunsuz bir şekilde paylaşmasını mümkün kılar. Çünkü büyüklüğü ne olursa olsun şirketler, tüketicilere fayda sağlamak için zamanında güvenilir ürün bilgisine ihtiyaç duyarlar.

GDSN Veri Havuzu Bul

 

GS1 GDSN (Küresel Veri Senkronizasyon Ağı) ticari ortaklar (tedarikçi - dağıtıcı - perakendeci) arasında ürüne dair bilginin güncel bir şekilde ve güvenli bir ortamda paylaşılmasını sağlayan, tüm ortakların aynı anda tutarlı ürün bilgisine sahip olmalarına olanak tanıyan standart-tabanlı küresel bir platformdur. GS1 GDSN’in önemli bileşenlerinden biri olan Küresel Ürün Sınıflandırması (GPC – Global Product Classification), etkin kategori yönetimi sağlamaktadır.

Küresel Veri Senkronizasyon Ağı (GS1 GDSN), perakendeci ve tedarikçileri, seçilmiş veri havuzları aracılığıyla GS1 Küresel Kayıt Merkezi’ne bağlar.

Küresel Veri Senkronizasyon Ağı Internet-tabanlı, dünya çapında firmaların ticari ortaklarıyla, standart ve eşzamanlı tedarik zinciri verisi değişimi yapmalarını sağlayan, ortak çalışabilir veri havuzları ve küresel kayıt merkezinden (GS1 Küresel Kayıt Merkezi) oluşan bir ağdır.

GS1 GDSN ticari ortaklar arasında paylaşılan verinin doğru ve evrensel standartlarla uyumlu olmasını sağlar.

GS1 GDSN, ticari ortaklar (tedarikçi ve perakendeciler), veri havuzları (ticari ortakların verilerini tutan ve işleyen hizmetler) ve GS1 Küresel Kayıt Merkezinden (GS1 GDSN toplumunun ticari ortaklar arasında var olan senkronizasyon ilişkilerini yönetmesine ve veri kaynaklarının yerlerini belirlemesine yardımcı olan dünya çapında bir kayıt kütüğü) oluşmaktadır.

GS1 GDSN, Tedarik zincirinden maliyetleri uzaklaştırarak, yerel ve küresel pazarlarda etkin iş aktarımları için standart, güvenilir veri sağlar. GS1 GDSN şu faydaları sağlamaktadır:

  • Ticari ortakların standart bir şekilde (GS1 GDSN küresel standartlar) çalışmasını sağlayarak sistem ve işlemlerde ikiliği azaltmak.
  • Ticari ortaklar arasında ürün bilgisinin güncel ve tutarlı olmasını sağlamak.
  • Standartlar ve iş kurallarına göre veri doğruluğunu gerçeklemek.
  • Ticari ortakların ürünlerini tekil standart bir biçimde sınıflandırmalarını (GS1 Küresel Ürün Sınıflandırması) sağlamak.
  • Perakendeci ve tedarikçi ticari ortaklar için tek bir giriş noktası – seçtikleri veri havuzu – sağlamak birden fazla satıcı ile çalışmanın maliyetini düşürür.
  • GS1 Küresel Kayıt Merkezinde ürün (ürün, kasa veya palet), parti ve yerin tekilliğini garantilemek.
  • Veri havuzlarının ve GS1 Küresel Kayıt Merkezinin GS1 GDSN kurallarıyla uyumlu olduğunu belgelemek

GS1 Türkiye tarafından kullanıma sunulan TOBBsenkron GS1 GDSN Sertifikalı Veri Havuzuna buradan adresinden ulaşabilirsiniz.

 

GS1 GDSN NASIL ÇALIŞIR ?

GS1 GDSN ile yüksek kaliteli ürün içeriği otomatik olarak yüklenir, korunur ve paylaşılır, ticaret ortaklarının hem yerel hem de küresel pazarlarda ürün alışverişi yapmak için gereken en güncel ve eksiksiz bilgilere anında erişmesi sağlanır.

GS1 GDSN hakkında daha fazla bilgi edinin >