Hizmet Seviyesi Şartları

GS1 Türkiye Sistemi üyesi olmak isteyen firmalar https://online.gs1tr.org adresinden online  üyelik başvurularını başlatabilirler.

GS1 Türkiye Sistem üyesi firmalarımız mevcut durumlarına ilişkin bilgi alabilir, geçmiş dönem kullanım bedeli borçlarını ödeyebilir ve ek numara, devir, iptal, UPC başvurusu gibi işlemlerini online sistem üzerinden yapabilirler.

Ayrıca, GS1 Türkiye Activate uygulaması kapsamında online sistem üzerinden; tarafınıza tahsis edilen (Global Company Prefix- GCP) Firma Önek Numaranızla oluşturduğunuz ve ürün üzerinde kullandığınız barkod numarası (Global Trade Item Number-GTIN) ile bu numarayı taşıyan ürüne ait temel nitelik bilgi (GTIN, Marka, Etiket Açıklaması, Ürün Görsel-URL, Hedef Pazar, GS1 Ürün Kategorisi, Net miktar ve Ölçü birimi) girişini yapabilirsiniz.

Ürün barkod numaranızın ve bu numarayı taşıyan ürüne ait temel nitelik bilgilerinin girilmesi, gerek perakendeciler gerekse e-pazaryerleri tarafından tavsiye edilmekte, ayrıca, GS1 Türkiye ile paylaştığınız ürün verileriniz GS1 Merkez Ofis ile de paylaşılarak sizin için 117 ülkede kullanabileceğiniz bir pazarlama aracı oluşturmaktadır.

08.06.2020 tarihinden itibaren, sistem üzerinden otomatik barkod numarası üretme hizmetimiz başlamıştır.

Ürününüze ait temel nitelik bilgilerinin girişini yapabilir ve müteakibinde  barkod numarasını (GTIN-Global Trade Item Number), ürüne özel ve tekil olarak sistemin otomatik üretmesini sağlayabilirsiniz.

Ancak, sistem tarafından ürün barkod numarası oluşturulması,  merkezi veri tabanından alınan numaralar ile gerçekleştirildiğinden; daha önce piyasaya sunduğunuz ve üzerinde barkod numarası bulunan bir ürün için yeni numara üretmemeniz önem arz etmektedir.

https://online.gs1tr.org adresinden verilen hizmetler 7/24 esasına göre sunulmaktadır. Online hizmetlerimizde yaşayabileceğiniz sorunlar karşısında bizimle “info@gs1tr.org” eposta adresine eposta göndererek ya da mesai saatleri içinde Çağrı Merkezimiz 0 850 303 1471 üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz.

Destek hizmetimiz, ilk çalışma gününde; talep sırasına göre değerlendirmeye alınarak, talep edilen eposta üzerinden cevap verilmektedir, talep yoğunluğuna göre geri dönüşlerde gecikme yaşanabilmekle birlikte en geç 3 (üç) iş günü içinde dönüş sağlanmaktadır.

GS1 Türkiye sağladığı hizmetlere yönelik yazılım ve donanım güvenliği kapsamında son teknolojik altyapı çerçevesinde gerekli önlemleri almakla yükümlüdür. Bu kapsamda yazılımsal ve donanımsal güvenlik ve sızma testleri periodik olarak TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından onaylı bağımsız kuruluşlara yaptırılmaktadır.

Online sistem kullanıcılarının, kullanıcı adı ve şifre saklama yükümlülükleri kendi sorumluklarındadır. Sisteme giriş sağlandıktan sonra yapılan sistemin işleyişini etkileyecek işlemler kullanıcı sorumluluğunda değerlendirilmekte olup, GS1 Türkiye sorumluluğu dışındadır.