Sistem Kullanım Bedeli

GS1 Türkiye'ye üye olan gerçek ve tüzel kişiler, üyeliklerinin devam etmesi için, üyeliklerinin başladığı yılı takip eden her yıl sistem kullanım bedellerini ödemekle yükümlüdürler. Her yıl, o yıla ait sistem kullanım bedelleri GS1 Türkiye Vakfı Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve GS1 Türkiye tarafından ilan edilir. Sistem Kullanım Bedeli, GS1 Türkiye Vakfı İktisadi İşletmesi Yönetim Kurulu tarafından, bir önceki yılın Kasım ayı TÜFE/YİÜFE ortalamasını geçmeyecek şekilde belirlenmekte olup, Sistem kullanım bedelleri ilgili yılın Eylül ayında faturalandırılarak üye firmaya posta ve mail yoluyla tebliğ edilmekte ve internet sayfamızda duyurulmaktadır. Ayrıca kullanım bedeli borcunuza ilişkin bilgiye GS1 Online Üyelik Sistemi’nden ulaşılabilir ve çağrı merkezimizden de konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

GS1 Sistemi üyeliğinin devam edebilmesi için üye firma tarafından sistem kullanım bedeli ödemelerinin düzenli takip edilmesi ve fatura bilgisi değişikliklerinin tarafımıza bildirilmesi faturaların doğru şekilde düzenlenmesi için önem arz etmektedir.

2023 yılı sistem kullanım bedelleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sistem Kullanım Bedeli Ödeme;

Kullanım bedeli ödemelerinizi Havale/EFT yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda online sistem üzerinden giriş yaparak Kredi Kartıyla da ödeme yapabilirsiniz.

Sistem kullanım bedelinin ödemesini gerçekleştirirken banka açıklama kısmına Firma Önek Numarası (faturanızda yer almaktadır), firmanın resmi unvanı, fatura numarası ve ilgili kullanım bedelinin "....." yılı yazılmalıdır. 

Sistem Kulanım bedeli borçlarının;

GS1 Türkiye Vakfı İktisadi İşletmesi

İş Bankası Akay Şubesi 

TR73 0006 4000 0014 2011 1840 35

hesabına yatırılması gerekmektedir.

2016 ve öncesi yıllara ait borçların; 

GS1 Türkiye Vakfı İktisadi İşletmesi

İş Bankası Akay Şubesi 

TR67 0006 4000 0014 2011 1922 91

hesabına yatırılması gerekmektedir. 

Üyelerimiz, sistem kullanım bedeli borçlarına ilişkin bilgiye:

•     Aşağıda bağlantısı verilen ödeme kontrol bölümünü kullanarak, 

Sistemde kayıtlı sistem kullanım bedeli borçlarınızı öğrenmek için lütfen tıklayınız.

•     Online sistemde Üyelik Başvuru/Kullanım Bedeli Ödemeleri kısmına bakarak veya info@gs1tr.org adresine e-posta yolu ile başvurarak ulaşabilirler. 

Ödeme Kontrolü

Kullanım bedeli borç ödemeleri, banka açıklama kısmına gerekli açıklamalar yazılmış ise 5 iş günü içerisinde sisteme işlenir. Kredi kartıyla ödeme yapılması durumunda ise ödemeniz otomatik olarak aynı zamanda sisteme işlenmektedir.

Bazı durumlarda, kullanım bedelinin yatırıldığını belgeleyen dekont üzerine Firma Önek Numarası, firmanın resmi unvanı ve ilgili fatura numarasını belirten bir açıklama yazılmaması gibi nedenlerle firma tespit edilememekte ve ödemeler sisteme işlenememektedir. Sistemdeki eşleşmeleri doğrulamak adına, ödemelerinizi kontrol etmenizi ve yukarıdaki açıklamaları dikkate alarak ödemeyi gerçekleştirmenizi  önemle rica ederiz.