GEPIR

 

 

GEPIR (Global Electronic Party Information Registry), GS1 üyesi olan işletmeler için temel iletişim bilgilerine erişim sağlayan, internet tabanlı herkese açık bir hizmettir. GEPIR'e bir ürün barkod numarasını (GTIN/KTÜN/EAN) girerek yapılan sorgulamada, o barkodun hangi işletmeye ait olduğuna ve işletmenin iletişim bilgilerine ulaşılabilir. Fiziksel lokasyon numaraları ve sevkiyat numaraları da arama kriteri olarak kullanılabilir.

GEPIR mobil uygulamasını tüm Android ve IOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca GEPIR uygulamasını kullanmak isteyen kamu kurum ve kuruluşları ve ticari paydaşlar, API (Application Programming Interface)-web servis üzerinden de ulaşım sağlayabilmektedir

 

31 Aralık 2023 tarihi itibari ile GEPIR uygulaması yerini Verified by GS1’a bıraktı.

Bu değişikliği neden yaptık?

Verified by GS1, iş ortakları için benzersiz, güvenilir ve doğrulanabilir ürün bilgileri sağlar.

Hem GS1 tanımlayıcılarının sayısı hem de sistemdeki verilerin kalitesi açısından Verified by GS1 hizmeti kullanıcılarının iş süreçlerini kolaylaştırıyor.

GS1 tanımlayıcılarının bu gelişmiş veri tabanı, GEPIR'de mevcut olandan daha güncel ve eksiksiz verilerle ürün, lokasyon ve firma bilgileri için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayacaktır.

Toplu sorgulama ve API bağlantıları hakkında daha fazla ayrıntıya ve Verified by GS1 için kurumsal düzeyde tüm bilgilere GS1 Türkiye ofisinden ulaşabiliriniz.