Standartların Uygulanması ve Rehberlik

Barkod dünyanın en yaygın bilinen sembollerinden biridir ve her gün 6 milyardan fazla ürün taranmaktadır. GS1 standartları ile firmalar hem insanların hem de sistemlerin anlayabileceği ortak bir iş dili oluşturur. Küresel tedarik zinciri içinde hareket eden her şey; ürünler, paletler, hizmetler, lokasyonlar, firmalar ve çok daha fazlası, kendi dijital kimliklerine sahipler ve kendileri hakkında verilere erişim sağlama imkanı sağlıyorlar. Bu nedenle küresel ticaret ekosisteminin bir parçası oluyorlar.

GS1 standartları, ticari ortaklar arasında verimli iş iletişimi sağlamak için tasarlanmış, dünyada en yaygın kullanılan tedarik zinciri standartları sistemidir.

Dünyanın neresinde olursanız olun verileri tanımlamanıza, toplamanıza, paylaşmanıza ve kullanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Standartlarımız, gerçek dünyadaki tedarik zinciri iş süreçlerini destekleyen ortak bir dilidir.

GS1 Sistemine üye olarak, telefonla veya online olarak ücretsiz uzman desteği alabilir, standartlarımız ve bunlardan nasıl yararlanabileceğinize dair eğitim ve materyallere erişebilirsiniz.


  • GS1 veri paylaşma standartları, ana veriler, işlem verileri, fiziksel olay verileri ve bu bilgilerin uygulamalar ve ticari ortaklar arasında paylaşılmasına yönelik iletişim yöntemleri için standartları içerir.


  • GDSN
    İzlenebilirlik


  • GS1 Standartları ile firmalar, izlenebilirlik, envanter yönetimi, ürün geri çağırma ve çok daha fazlası gibi iş süreçlerini kolaylaştırmak için farklı GS1 standartlarını birleştirebilir.